ϟ hypersonic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Phasellus aliquet cursus dui sed vehicula. Aliquam rutrum aliquet arcu ut accumsan. Integer aliquam erat orci, et suscipit dolor tempus vel. Nunc dapibus orci augue, congue rhoncus eros maximus vitae. Nam non feugiat neque. Morbi in mattis arcu, eget lobortis ante. Vestibulum consequat ultricies lacus, at blandit augue convallis vitae. Mauris ac lacus et mi volutpat faucibus. Sed gravida, ipsum ut blandit condimentum, velit mi iaculis mi, at egestas neque purus vel dui. Aenean finibus quam lectus, nec luctus augue finibus non. Maecenas vitae dolor tincidunt, vulputate justo in, volutpat eros. Ut ac volutpat enim, eget commodo felis. Vivamus sed quam id sem porttitor sodales in ac risus. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Duis sit amet vehicula ipsum, sed mattis risus.
Вход
Latest topics
Връщане на геройЧет Ное 28, 2019 10:57 amMcKinley
Запазване на ликСъб Ное 23, 2019 7:22 pm◥ hádēs
Заети ликовеСъб Ное 23, 2019 1:04 pmMcKinley
- аll I need is one more day with her.Пет Авг 30, 2019 11:08 pmfenrir.
Търся си: другарче за SEMI & GIF RPСря Авг 28, 2019 10:09 pmMcKinley
₪ swimming through the void - SPAM vol.6Нед Авг 25, 2019 8:17 pm◥ hádēs
my heart is weak; tear it down piece by piece.Вто Авг 20, 2019 6:20 pmArachne
Wish I may, wish I might, find my one true love tonightСъб Авг 17, 2019 2:41 pmJack of All Trades
Търся си: РП другарчеПет Авг 16, 2019 9:14 pmCerberus
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости

Нула

View the whole list


Go down
-merwood.
-merwood.
δημιούργημα
δημιούργημα
Брой мнения : 100
Join date : 03.08.2019

What did you bury before those hands pulled me from the earth? Empty What did you bury before those hands pulled me from the earth?

Съб Авг 03, 2019 6:57 pm

lennox merwood | age:n/a | leshy- forest god/ spirit / fc.
andrew hozier



- Слушаш ли ме, Кларис? – студеният, нечовешк глас, сякаш идващ от ехото на бездънен кладенец зазвъня из галерята. През процепа на входа се събуди един изгубен лъч светлина, напълно недостатъчен, за да озари цялата пещера.
- Слушаш ли ме?
Никакъв отговор.
Защо?
Защото се опитваше да достигне с думите си невидим, несъществуващ събеседник, който лежеше и гниеше под три метра мокър, от снощния дъжд, чернозем, по който растяха диви ягоди, полски цветя и миризлив бръшлян.
Никой освен собствения м глас не го слушаше. Никой, освен дремещото ято прилеп, които тънката завеса светлина, обливаща гърба му като героична мантия, не притесняваше.
И какво като вече нямаше кой да го чуе? Въпросът оставаше да виси в небитието като дамокалев меч и да го белязва със съществуването си.
Пристъпи извън пещерата, а лицето му попи капките дъждец, които навъсения небосвод бе изплакал.
Посрещна го  свежата будна зеленина, песнопойния разовор на няколко птици, намерили дом в  сухите, обгорени клони на вековния, поизкуфял ясен, който мълнията бе опърлила преди няколко недели. Светлината от пожара бе лумнала и осветила, близките до гората, къщи като жар птица.
Именно в онази недена вечер, поразбуден от шума на съседите, които търчаха към горския път с кофи в ръце, докато фениксът на тлеещия ясен огряваше тъмната синева, той бе излязъл от дома си, бос, по пижама, без телефон, вез дори фенерче в ръката. Калта, която цапаше нозете му не го притесняваше, дори бе някак позната. Миризмата на пушек го жегна в сърцето, по същия начин, както новината за смъртта на Кларис.
Гората, кат че ли отвори обятя, за да го посрещне като чакан, блуден свой син.
Виждаше я за пръв път с тези очи: жива, нашепваща тайни, вливаща сила в съществото му. Познаваше всяка извивка на отъпканата, посипана с борови иглички, пътека.
Огънят го водеше към сърцето й.
Лен достигна ясена, който могъщо пръщеше под напора на огнените езици. От гърдите му се изтръгна гърлен зов към нощното небе, а то отговори. Едри дъждовни капки забарабаниха по сухите листа. Гората запя.
На сутринта, когато слънцето си позволи да се намеси в съня му, Ленъкс отвори очи и разбра, че бе заспал в коренищата на дървото. Под масивната си длан усети малко камъче да боде кожата му. То бе заоблено, бяло и с голяма руна в средата. Той някак разпозна писанието на този непознат език – „Пазител“, значеше.
Пътят до дома си той извървя неусетно, изгубен в спомени от предната нощ. В кухнята цареше тишина, единствено чайникът пуфтеше върху газовия котлон и из стаичката се разнасяше аромата на липов чай и препечени филийки.
- Татко? – обърна се той към възрастния мъж, облечен в тънък вълнен пуловер, който суетливо танцуваше из тясното пространство.
- Никога не ми казахте от къде съм дошъл. А и аз не попитах. – добави Лен. Никога преди тази тема табу не бе засягана под този покрив. И въпреки, че Кларис беше бяла като брашното, от което правеше прословутите си погачи, а Джералд блед и русоват от скандинавското си наследство, Ленъкс никога не си бе позволявал да ги попита откъде го бяха прибрали.
- Но днес е денят, в който ще ми кажеш.


◥ hádēs
◥ hádēs
Брой мнения : 779
Join date : 28.10.2018
https://hypersonic.bulgarianforum.net

What did you bury before those hands pulled me from the earth? Empty Re: What did you bury before those hands pulled me from the earth?

Съб Авг 03, 2019 6:59 pm

welcome to hypersonic. have fun!
ACCEPTED

Върнете се в началото
Similar topics
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите